Kilka słów o nas

Twój niezawodny partner w biznesie

Firma produkcyjna PINUS ulokowana jest w miejscowości Ulanów, w punkcie gdzie przebiegają linie graniczne Puszczy Sandomierskiej i Lasów Janowskich.

Naturalne zasoby lasów stanowią tutaj 47% lokalnej powierzchni. Produkcja wyrobów drewnianych została zapoczątkowana w roku 1986 w naszej pierwszej fabryce zlokalizowanej w miejscowości Wólka Tanewska i była kontynuowana do roku 1999.

W roku 1999 został zakupiony nowy zakład położony w miejscowości Ulanów, do którego cała firma została przeniesiona. W nowym zakładzie rozpoczęliśmy produkcję naszej własnej sklejki. W kolejnych latach, zakres produkowanych wyrobów został powiększony o artykuły zaprojektowane pod kątem wyposażenia domu oraz ogrodu.

Do dnia dzisiejszego, nasze produkty są sprzedawane z dużym powodzeniem do marketów budowlanych z Zachodniej Europie takich jak B&Q, Homebase, Castorama, Praktiker, Obi i innych.

Obecnie nasz zakład podzielony jest na dwie części – jedną zajmująca się produkcją galanterii drewnianej oraz drugą zajmującą się produkcją drewnianej płyty klejonej na potrzeby rynku meblarskiego dla takich klientów jak Ikea. Dbamy też o naturalne zasoby naszej planety, dlatego wszystkie nasze produkty są certyfikowane znakiem FSC®.

Ilość pracowników w naszej firmie jest sukcesywnie zwiększana i na ten moment wynosi 105 osób.

Patrzymy w przyszłość podnosząc jakość i ilość naszych produktów, co wiąże się z szybkim rozwojem zatrudnienia w naszym zakładzie.

Segmenty naszej działalności

Nasz sukces mierzymy ilością zadowolonych klientów

Sprzedaż stacjonarna

W Ulanowie w siedzibie firmy prowadzimy sprzedaż stacjonarną galanterii drewnianej. Nasza placówka jest jednym z największych zakładów produkujących tego typu wyroby w całym regionie. W naszej ofercie posiadamy duży wybór wysokiej klasy produktów drewnianych do szerokiej palety zastosowań, zarówno profesjonalnych jak i warsztatowych czy domowych.

Nie boimy się wyzwań, a każde zamówienie wykonujemy z największą dbałością o szczegóły.

Sprzedaż online

Jedną z podstawowych form naszej sprzedaży stanowi sprzedaż wysyłkowa w sklepie internetowym www.pinus-shop.com.pl. Nasze produkty cieszą się ogromnym powodzeniem wśród klientów z całej Polski ze względu na ich najwyższą jakość, która idzie w parze z konkurencyjnymi cenami.

Niezrównana jakość wyrobów

O jakości galanterii drewnianej produkowanej w naszym zakładzie świadczą setki tysięcy pozytywnych opinii od naszym stałych odbiorców oraz nowych klientów. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań tak by ciągle udoskonalać naszą ofertę i wprowadzać do niej produkty, które będą budzić Państwa zadowolenie przez lata.

Jakość i odpowiedzialność

Dbałość o wypracowane wysokie standardy jakości jest tym co wyróżnia nas na tle konkurencji.

Szczegółowa kontrola jakości

Cały proces produkcji naszej galanterii drewnianej jest planowany, prowadzony i stale monitorowany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi zasadami międzynarodowych systemów jakości stosowanych w Europie Środkowej i Zachodniej.

Produkcja, począwszy od certyfikowanych surowców, które sprowadzamy z zagranicy, a skończywszy na gotowych wyrobach kontrolowana jest przez pracowników z naszego Działu Jakości. Ci specjalnie przeszkoleni kontrolerzy sprawdzają czy cały proces produkcyjny odbywa się zgodnie ze standardami ustanowionymi przez polskie i międzynarodowe prawo. Dodatkowo wspierają oni dział produkcji w rozwiązywaniu zwykłych problemów, proponują nowe metody pracy oraz najbardziej efektywne rozwiązania w przemyśle drzewnym.

Certyfikaty i uprawnienia

FSC

Już od lat 90 Certyfikat FSC® jest certyfikatem umożliwiającym firmie PINUS II w Ulanowie śledzenie pochodzenia drewna, które wykorzystujemy w procesie produkcyjnym. Jako pierwsi w województwie podkarpackim postanowiliśmy stać się odpowiedzialnym producentem i dystrybutorem galanterii drewnianej by mieć pewność, że nasze wyroby, nie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. W sposób odpowiedzialny chcemy angażować się w zrównoważony rozwój obszarów zielonych na naszej planecie.

Szczypta inspiracji

Szczypta inspiracji dla twojego wnętrza

Nasze biuro zlokalizowane w Ulanowie zostało wyposażone w tzw. ‘SHOWROOM’. Jest to miejsce poświęcone wystawie produktów drewnianych, które pochodzą z różnych etapów naszej produkcji trwającej nieprzerwanie już ponad 20 lat. Wiele wytwarzanych przez nas wyrobów idealnie nadaje się do zdobienia techniką decoupage, dlatego nasz ‘SHOWROOM’ wyposażony jest również w szereg unikatowych i inspirujących zdobionych drobiazgów.

Z pewnością każdy klient znajdzie w naszej kolekcji coś interesującego dla siebie.